Cukraus Detoksas

Kaip numesti svorio be dietų – 10 taisyklių

Norite numesti svorio be dietų, nes nesate pasiruošę atsisveikinti su tortais, lietiniais, spagečiais, picomis ir traškučiais? Cukraus detokso programa ar sveika mityba – dar ne jums? Nieko tokio, viskam savas laikas. Tačiau yra keletas būdų, kaip savo mitybą galite pagerinti jau šiandien. Tai jums padės ne tik numesti svorio, tačiau ir pagerinti sveikatą, jaustis energingesniems bei taps pirmaisiais žingsniais sveiko gyvenimo būdo link.

Kaip numesti svorio be dietų – 10 taisyklių

Baltus miltus ir jų produktus keiskite į pilno grūdo. Malant miltus, pašalinama grūdo luobelė – taip vadinamos sėlenos, o būtent jose yra visos mums naudingos medžiagos. Baltus miltus, ryžius, makaronus pakeiskite į pilno grūdo – jie turtingi skaidulinėmis medžiagomis, būtinomis užtikrinti sklandžią žarnyno veiklą, mineralais, vitaminais B6, E, folio rūgštimi, antioksidantais.  Pilno grūdo produktai ne tik sveikesni – jie pagerins jūsų savijautą – užtikrins tolygų energijos tiekimą. Jausitės energingesni, geresnės nuotaikos, ilgiau sotūs ir natūraliai sumažės potraukis cukrui, kas padės numesti svorio be dietų.

Minimizuokite rafinuoto cukraus vartojimą. Cukruje nėra naudingų medžiagų, jis mūsų organizmui ne tik nėra reikalingas, tačiau ir kenksmingas. Cukrus skatina nutukimą, kelia cukraus kiekį kraujyje, kas veda prie sunkių susirgimų. Moksliniais tyrimais yra įrodyta, kad cukrus sukelia priklausomybę, identišką narkotinei, skatina grybelinius, bakterinius susirgimus. Tačiau atsikratyti priklausomybės cukrui, reikia nusiteikimo ir pasiryžimo. Vis tik kai ką galite pakeisti jau šiandien – rafinuotą cukrų keiskite natūraliais: medumi, kokosų cukrumi, uogomis ir vaisiais. Kas kartą, kai norite griebtis pyragėlių ir saldainių, geriau suvalgykite vaisių – šviežių ar džiovintų. Juose gausu skaidulinių medžiagų ir vitaminų.  Venkite paslėpto rafinuoto cukraus gaminiuose: padažuose, kečupe, sultyse, gėrimuose.

Vartokite mažiau perdirbtos mėsos produktų. Vietoje dešrų, paštetų ir dešrelių, verčiau rinkitės mėsą. Perdirbtos mėsos produktuose gausu genetiškai modifikuotos sojos baltymų izolato, kenksmingų maisto priedų ir skonio stipriklių, cukraus. Tokie gaminiai neturi maistinės vertės ir naudingų medžiagų, o dažnai yra pavojingi sveikatai ir skatina svorio augimą. 

Nevalgykite saldžių pusryčių. Saldūs pusryčių dribsniai ar Nutella nėra geras sumanymas pusryčiams. Pusryčiai – svarbiausias dienos valgis. Jei valgysite sočius, maistingų medžiagų kupinus pusryčius, jie ne tik užtikrins jums puikią savijautą, tačiau ir padės numesti svorio, nes jausitės sotūs iki pietų ir neturėsite poreikio užkandžiauti. Saldūs patiekalai, tokie kaip granola ar pusryčių sausainiai sukelia staigų cukraus kiekio šuolį kraujyje, kuris jau netrukus stipriai krenta žemyn. Tuomet jūs jau po valandos ar dviejų jausite alkį, silpnumą, energijos trūkumą, kankins nuotaikų kaita.  Rinkitės pusryčiams pilno grūdo košes, kiaušinius, daržoves, sūrį, pilno grūdo duoną, keptą ant raugo ir labai greitai pastebėsite skirtumą.

Nuolat neužkandžiaukite. Valgykite 3 kartus per dieną iki soties. Nuolatinis užkandžiavimas sukelia insulino kiekį kraujyje, kuris veda prie pavojingos būsenos – atsparumo insulinui. O taip pat sukelia alkio jausmą, potraukį saldumynams bei angliavandeniams, dėl to skatina svorio augimą. Norite numesti svorio be dietų – valgykite rečiau, bet iki soties.

Negerkite cukraus. Atsiminkite paprastą taisyklę – jei norite gerti – rinkitės ką nors skaidraus. Ir as turiu mintyje ne degtinę ar šampaną, o vandenį arba žolelių arbatą. ? Sultys, glotnučiai, pienas, sojos ir riešutų pienas, kokteiliai yra maistas, o ne gėrimas! Gaukite kalorijas su maistu, o ne su gėrimais. Vienoje stiklinėje sulčių gali būti net trijų parų rekomenduojama cukraus kiekio dozė, o tai tikrai nepadės numesti svorio.

Nesugadinkite gerų produktų ruošdami patiekalus namuose. Jie ne tik praras savo maistingąsias medžiagas, tačiau ir taps nuodingi. Kai naudojate aliejų kepimui, žinokite jo dūmų tašką.  Valgykite daugiau termiškai neapdirbto maisto, nepervirkite daržovių, nes jos praras visus vitaminus ir mineralus.

Valgykite daugiau daržovių! Mama tikriausiai sakė tai ir buvo teisi. Daržovės turėtų sudaryti mūsų mitybos pagrindą. Jose gausu skaidulinių medžiagų, vitaminų, mineralų ir antioksidantų, būtinų mūsų organizmo veiklai užtikrinti. Daržovės padeda numesti svorio be dietų – jos gerina virškinimą, medžiagų įsisavinimą, kepenų darbą ir riebalų pašalinimą. Kai vartojame daug daržovių, mūsų organizmui taip pat užtikrinamas pačios geriausios kokybės skysčių tiekimas.

Pašalinkite iš mitybos didžiausius nuodus – genetiškai modifikuotą sojąrafinuotus augalinius aliejus, margariną, liesus pieno produktus. Daugybe mokslinių tyrimų įrodyta, kad šie produktai daro didelę žalą sveikatai ir trukdo numesti svorio.  Vietoje išvardintų produktų, rinkitės lydytą sviestą, šalto spaudimo aliejus, ekologiškai augintą nemodifikuotą soją bei kukurūzus, nenuriebintus pieno produktus.

Rinkitės sveikus užkandžius. Dažnai didelę dalį nenaudingų kalorijių, kurios skatina svorio augimą, gauname būtent užkandžiaudami netinkamai. Jei nesveikus užkandžius, tokius kaip traškučiai, sausainiai, saldainiai pakeisite į ne mažiau skanius riešutus, džiovintus vaisius, sūrį, riešutų sviestą – ne tik išvengsite žalos sveikatai, bet ir numesite svorio, nes šie, vitaminų, mineralų ir sveikų riebalų pilni produktai ne tik aprūpins organizmą maistinėmis medžiagomis, bet ir užtikrins ilgą sotumo jausmą.